Výukové programy pro MŠ, ZŠ a ŠD


ČASOVÝ HARMONOGRAM
60 - 90 minut (u některých programů 2 hodiny /120 minut) výuky s aktivním přispěním dětí, žáků. Začátky programů jsou v 8:30, 9:30 nebo v 10:30 hodin, eventuálně dle domluvy, program je určen pro třídu nebo skupinu maximální počet dětí je 28.

CÍLOVÁ SKUPINA
Děti z MŠ a žáci ZŠ

MÍSTO VÝUKY
Výuka probíhá v učebnách Domě dětí a mládeže BETA, o. p. Dubina na adrese: Jana Zajíce 983, Pardubice 530 12. U některých výukových programů lze domluvit i výuka ve Vašem objektu, školce, škole.

CENA
Cena je uvedena u jednotlivých programů.

TERMÍN
Celoročně

INFORMACE A OBJEDNÁVÁNÍ VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ

Výukové programy objednávejte na e-mailu nebo telefonicky na uvedených kontaktech.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
mobil: Zora Hrabaňová tel. 607 253 956 (zde je možné sjednat výukové programy).
Uveďte prosím požadovaný termín – datum, čas. Počet dětí a věk, telefon, adresu. Rádi se s Vámi obratem spojíme a domluvíme termín.Odlévání mýdel a výroba dárkové krabičky

mýdla a krabičky

Rozehřátou mýdlovou hmotu dobarvíme a dodáme příjemné aroma (esenciální olejíčky, přírodní silice). Do hmoty lze přidat různé ingredience - nejčastěji sušené bylinky, ovesné vločky, strouhaný kokos atd Transparentní mýdlová hmota rostlinného původu s vysokým obsahem glycerinu. Nalijeme do mýdlových forem, necháme ztuhnout. Po dobu tuhnutí mýdla si vyrobíme papírovou dárkovou krabičku na mýdlo.

Délka programu cca 1,5 hodiny
Cena programu  50 Kč / dítě

 

Výroba koupelové soli v dárkovém balení

koupelová sůl

Vyrobíme si  kornout nebo sáček s koupelovou solí. Nejprve si sůl obarvíme, popřípadě naparfemujeme. Sůl vrstvíme v různých barevných kombinaích do celofánového sáčku, zavážeme mašlí a připevníme předem vlastně vyrobenou papírovou jmenovku.

Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny
Cena 40 Kč / dítě

 

Gelové svíčky a výroba dárkové krabičky

gelové svíčky

Gelové svíčky nejlépe vyniknou v průhledné nádobce. Z poměrně levné sklenky můžeme vykouzlit pomocí gelového vosku nádhernou svíčku, která  navodí pokojnou a ničím nerušenou atmosféru. Rozehřátý gelový vosk dobarvíme a dodáme příjemné aroma (esenciální olejíčky, přírodní silice). Připravíme si knot, do skleněného kalíšku si připravíme dno svíčky z různých materiálů a potom  nalijeme rozehřátou hmotu do předem připraveného sklěněného kalíšku. Gelový vosk tuhne poměrně rychle. Po dobu tuhnutí gelové svíčky si vyrobíme papírovou dárkovou krabičku na svíčku.

Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny
Cena 50 Kč / dítě

 

Enkaustika

enkaustika hvězda

Přijďte nahlédnout do tajů staré výtvarné techniky - enkaustiky - malování voskem. Vyzkoušíme si základní techniky malování a seznámíme se s nejdůležitějšími pomůckami. Každý si vytvoří své originální přáníčko, kterým může překvapit své blízké. Obrázky budeme malovat voskem a vyškrabávat špejlí.  Nabízíme různé motivy.

Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny
Cena 40 Kč / dítě

 

Hrátky s drátky

drátkování VP

Seznámení s jednou z nejstarších řemeslných technik - drátkováním.  K drátování vám stačí prostor, trochu šikovnosti a pár dalších cviků a zručnosti. Využíváme dráty různých typů a tlouštěk v kombinaci s barevnými korálky. Níže si vyberte nabízený motiv.

Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny
Cena 40 Kč / dítě

 

Malování na textil

malování na textil

Prostřednictvím speciálních barev na textil si vytvoříme originální tašku,gymvak nebo triko. Používáme různé techniky zdobení textilu - tupování, sprejování, razítkování a na závěr zvýraznění konturami. V případě programu vlastní trika je nutné, aby každé dítě mělo své vlastní bavlněné triko 100% bavlna - hladké, nevroubkované a vyžehlené.   U tašek i u triček je třeba vždy předem vybrat barevnou variantu černá nebo bílá. Dále je třeba si zvolit motiv, který budete malovat - lapače snů, smajlíci nebo mandaly. 

Délka programu 1, 5 - 2 hodiny
cena tašky černé 60 Kč, světlé 50 Kč / dítě

cena trička černé 50 Kč, bílé 40 Kč / dítě
cena gymvak 60 Kč / dítě

 

Exploding box

krabička 2 3

Exploding box - explodující skládáná krabička. Papírová technika, vytvoříme si vrstvenou krabičku, kterou můžeme doplnit vlastními fotografiemi nebo čajovými sáčky. Z archu barevného papíru vytvoříme plášt a vrstvy krabičky, Na jednotlivých dílech si můžeme vytvořit další kapsy nebo dozdobit další skládanou minikrabičkou. Na závěr si děti vytvoří víčko krabičky, které dozdobí samolepkami nebo vrstvenými výřezy. Ilusttrační foto - viz níže

Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny
Cena 50 Kč / dítě

 

Lžička zdobená FIMO hmotou v dárkovém balení

Lžička zdobená fimo hmotou

Každé dítě si  odnese domů originální čajovou lžičku, které si ozdobí hmotou FIMO. Na výběr máte několik tématických motivů  - masopustní zvířata, velikonoční motivy, květiny a srdíčka ke Dni matek. Po dobu zapékání vytvořené lžičky si děti vytvvoří dárkové papírové pouzdro na lžičku.

Délka programu cca 1 - 1,5 hodiny
Cena 50 Kč / dítě

Tématické výtvarné dílny – dle dohody

• Adventní tvoření
• Masopust
• Vítání jara
• Velikonoční dílna
• Dárek mamince
• Mezinárodní den dětí
• Podzimní tematika
• Keramická dílna

Délka programu: 60 - 90 min.
Cena: 30 - 100 Kč / žáka

 

© 2016-2021 Dům dětí a mládeže BETA Pardubice